Úvod > Garážová vrata > Vrata Vertico

Vrata Vertico

Celohliníkové boční vrata VERTICO firmy ALULUX® se vyznačují vysokou elegancí, velmi dobrými vlastnostmi pohybu a díky velmi nízkému nadpraží nesnižují průjezdnou výšku. Skutečně neobyčejně pěkná varianta garážových vrat je určena pro lidi s vysokými nároky na individualitu a Design.

Výška lamel: 77 mm
Materiál lamel: Hliníkové lisované, vypěněné polyuretanem.
Barvy lamel: Výběr dle vzorníku z 10 základních a cca 10 nadstandardních.
Barva vodícího profilu: Základní hliníkový elox.
Typ pohonu: Ruční, motorové.
Typ ovládání vrat: Spínače, dálkové.
Schéma vrat: Technické schéma vrat.

Doplňkové vybavení:
Ruční madlo - jen pro ruční ovládání nebo pro odblok zvenčí.
Dvojitý rozvorový zámek - uzamčení vrat zvenčí i zevnitř (platí pro ruční ovládání).
Nouzové otevírání zvenčí - zajišťuje odblokování vrat zvenčí při výpadku el. energie.

Mezní limity: Šířka vrat: 5,5 m / Výška vrat: 3,5 m
Limitní rozměry je možné na přání zákazníka překročit, na takovýto výrobek se ovšem nevztahuje 100 % záruka.

Boční vrata VERTICO lze použít pro stavební otvor šířky do 550 cm s nadpražím jen 5 cm. K zajetí do boku stačí rádius jen 13 cm. Vrata mají velmi tichý chod s možností naprogramování dvou režimů otevírání - jen pro průchod a pak úplné otevření vrat. Velká škála barevného provedení (10 standardních + další odstíny s dekorem RENOLIT) uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Vrata jsou vyrobena dle platných norem EU.

Jednoduchá konstrukce se skládá z hliníkových vodících vodorovných a svislých lakovaných lišt, nerezové spodní vodící lišty, spojovacích dílů s polyamidovými tvrzenými rolnami pro vedení lamel, hliníkových lisovaných lamel CD 77 vypěněných polyuretanem bez freónů s dvojitou lakovanou barevnou vrstvou s vysokým stupněm barevné stálosti a hliníkové koncové protlačované lamely s gumovým těsněním. Při zavírání se koncová lamela s těsnící gumou zasune hluboko do boční zavírací lišty.

Motorová lišta je elegantně zasunuta do horní stěnové vodící lišty. Elektromotor s přijímačem dálkového ovládání má zabudován inteligentní systém rozpoznání při nájezdu vrat na překážku. Tichý chod při pohybu lamelového pancíře zajišťují vrchní nosné rolny a spodní řiditelné kladkové aretace z tvrzeného polyamidu. Vybavení motoru nouzovým odblokováním v případě výpadku el. energie je samozřejmostí.

© 2008 Rolla. Všechna práva vyhrazena. Webdesign Michal Škrabálek