Úvod > Garážová vrata > Vrata sekční - Segato

Vrata sekční - Segato

Privátní sekční vrata jsou zcela konstrukčně rozdílné oproti běžně dostupným vratům stejné kategorie. Robustní boční závěsy s integrovanou ochranou proti sevření prstů uchycují patentované držáky excentrických umělohmotných kladek, které mají téměř bezhlučný chod a jsou zcela bezúdržbové.

Výška sekcí: 500 - 550 mm
Typ sekcí: GSW 20 a GSW 40
Materiál sekcí: Ocelový pozinkovaný lakovaný plech, hliníkový plech, hliníkový profil, dřevo.
Barvy sekcí: Základní barva bílá RAL 9016, RAL 8014, zlatý dub, na přání lze lakovat dle výběru v RAL.
Vzhled sekcí: Bez drážky, střední drážka, drážky.
Typy kování: Standardní nadpraží.
Typ pohonu: Ruční, motorové.

Doplňkové vybavení:
Vnější uzamykatelná klika - uzamčení vrat zevnitř i zvenčí (platí jen pro ruční pohon).
Vnější nouzový otvírač - zajišťuje odblokování vrat zvenčí při výpadku el. energie.
Prosklení sekcí - okno oválné, hranaté, rastrové
Odvětrání sekcí - větrací mřížky

Mezní limity: Šířka vrat: 5 m / Plocha: 15 m2

Vrata jsou vybavena zcela jiným a naprosto dokonalým mezilamelovým, bočním a podlahovým těsněním. Optimální komfort při ovládání, výborný koeficient tepelné izolace, velmi dobrá akustická izolace a atraktivní vzhled s různými strukturami povrchů - to jsou argumenty ve prospěch garážových sekčních vrat. V otevřeném stavu garážová vrata zajíždějí pod strop nebo podhled. K tomuto účelu slouží podstropní konstrukce kování vrat.

Sekce vrat je z 20mm (GSW20) nebo 40mm (GSW40) tlustého sendviče složeného z vnitřního a vnějšího vysocepevnostního ocelového galvanizovaného plechu, spojeného polyuretanovou pěnou. Vzájemné spoje mezi sekcemi jsou speciálně tvarované tak, aby při otvírání nemohla mezi nimi vzniknout mezera, do které by se mohli skřípnout při zavírání vrat prsty. Vratové křídlo je vedeno podél stavebního otvoru a pod stropem nebo podhledem v kolejnici z ocelového pozinkovaného plechu za pomocí umělohmotných kladek s kuličkovými ložisky.

Vyvážení vratového pancíře zajišťuje soustava tažných (nikoliv torzních) pružin a kladkový systém, umístěný v ocelové chráničce, která je součástí kování vrat. Ruční i motorové ovládání je jednoduché, klidné, tiché a nevyžaduje velkou fyzickou sílu. Lamelové sekce jsou lakovány vysoce odolným polyesterovým nátěrem v základních odstínech. Na přání je možné sekce lakovat dle RAL.

© 2008 Rolla. Všechna práva vyhrazena. Webdesign Michal Škrabálek